Wydarzenia w Gminie Mycielin
Kontakt z Urzędem
 

Aktualności

2014-02-27

 Ferie w Bibliotece w Mycielinie

Biblioteka Publiczna z siedzibą w Mycielinie, w której znajduje się świetlica gminna, zorganizowała wiele ciekawych zajęć w których każdy mógł odnaleźć coś dla siebie.

Już w pierwszym tygodniu dzieci wzięły udział w kursie tańca Hip Hop prowadzonym przez Szkołę Fabryki Tańca. Liczna grupa przybyła także na zajęcia plastyczno - artystyczne na których poznała technikę wykonania własnoręcznie albumów do zdjęć. Były gry i zabawy podczas dnia zdrowej rywalizacji oraz dzień z masą solą na którym powstało mnóstwo kolorowych serduszek. Było głośno, gwarno, wesoło również i w drugim tygodniu. Jak przystało na czas karnawałowy nie obyło się bez balów na których przebranie było obowiązkowe.  Najbardziej pomysłowe zostały nagrodzone i to nie byle jakimi nagrodami. Bal dla dzieci w wieku 7-12 lat odbył sie w poniedziałek 10 lutego, kolejny w środę tym razem dla dzieci 3-7 które biorą udział w cyklicznych zajęciach tańca klasycznego. Świetlicę w tym dniu odwiedziło kilka księżniczek, piratów, ninja, był nawet i spiderman wraz z super bohaterem - batmanem. Czerwonym kapturkom udało się uciec przed groźnym wilkiem i przybyć na bal w skrócie było bajkowo. Rodzice mieli możliwość spędzić chwilę wraz ze swoimi pociechami przy tańcach i konkursach. Trzeba przyznać, że mamy w gminie wspaniałych rodziców, którzy dbają o to by ich pociechy rozwijały zainteresowania również poza zajęciami przedszkolnymi i przede wszystkim potrafią się z nimi dobrze bawić co było widać na balu podczas ferii zimowych - dodaje Dyrektor Biblioteki Danuta Jarek.

Wręczenie dyplomów za ukończenie podstawowego kursu Hip Hop odbyło się w ostatni czwartek ferii. Uwieńczeniem był pokaz taneczny przed gronem rodziców i dziadków.  W piątek było czuć w powietrzu Walentynki, a to za sprawą ciasteczek, które dzieci piekły w części świetlicowej. Zadanie to nie należało do najłatwiejszych, ale w konsekwencji ciasteczka okazały się przepyszne. Prócz opanowania umiejętności kulinarnych dzieci nauczyły się wykonywać trójwymiarowe kartki walentynkowe. Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy. Zostały nam tylko wspomnienia i kolorowe zdjęcia.
Galeria:
Wielkopolska Sieć Innowacji
NSR
Komunikaty informacyjne Gmina Mycielin
Certyfikat Jakości