Wydarzenia w Gminie Mycielin
Kontakt z Urzędem
 

Aktualności

2013-05-21

 IV EDYCJA WIELKOPOLSKIEGO TURNIEJU ORLIKA

W dniu 15 maja 2013 r. na naszym „Orliku” w Mycielinie odbył się finał powiatowy „Wielkopolskiego Turnieju Orlika”.

Po wcześniejszych etapach eliminacyjnych, które pomyślnie przeszli młodzi piłkarze ze Szkoły Podstawowej w Mycielinie, przystąpiliśmy do turnieju finałowego z wielkimi nadziejami na końcowy sukces w turnieju.

Na zawodach pojawiły się cztery najlepsze drużyny, które awansowały z półfinałów i były to: SP Opatówek, SP Koźminek, ZS Szczytniki oraz SP Mycielin.

W wyniku rywalizacji uczniowie z SP Mycielin pokonali zespół z Opatówka 5-0, zespół ze Szczytnik 5-2 i zespół z Koźminka 1-0. Tym samym zdobyliśmy, z kompletem punktów, mistrzostwo powiatu kaliskiego.

Warto przypomnieć, że uczniowie naszej szkoły byli również mistrzami powiatu w latach 2010, 2011 oraz w roku bieżącym i tylko potwierdzili, że mamy jedną z najsilniejszych drużyn piłkarskich, w kategorii szkół podstawowych w powiecie kaliskim. Opiekunem drużyny z Mycielina jest pan Remigiusz Wieczorek.

Turniej odbywał się pod patronatem Wójta Gminy Mycielin, który ufundował puchary oraz nagrody rzeczowe. Dzieci otrzymały również pamiątkowe dyplomy. Wygrywając turniej uczniowie SP Mycielin zapewnili sobie udział w finale rejonowym, który odbędzie się 27 maja 2013 r. w Kaliszu.

Galeria:
Wielkopolska Sieć Innowacji
NSR
Komunikaty informacyjne Gmina Mycielin
Certyfikat Jakości