Kontakt z Urzędem

Aktualności

2012-07-24

FESTYN - Turniej Sołectwa Gminy Mycielin 22 lipca 2012 roku

22 lipca 2012 r. w parku w Słuszkowie odbył się już po raz VI Turniej Sołectw Gminy Mycielin. Uroczystość rozpoczęła się od powitania przybyłych gości oraz mieszkańców gminy - uczestników Turnieju przez prowadzącego oraz wystąpienia Wójta Gminy Pana Jerzego Matuszewskiego.

Część artystyczną rozpoczął koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej działającej przy OSP Mycielin. Po niej wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dzierzbinie, prezentując przygotowane specjalnie na ten dzień zabawne scenki, układ taneczny oraz śpiew. Tradycyjnie w programie nie zabrakło występów zespołów folklorystycznych tj. Korzeniewianki oraz Przyranianki. Dla najmłodszych przygotowany został pokaz baniek mydlanych, malowanie twarzy oraz wiele innych ciekawych atrakcji, które prowadzili artyści przebrani za klownów Fiki oraz Miki.

Głównym punktem festynu były oczywiście konkurencje sportowe, w których udział brały sołectwa z: Bogusławic, Danowca, Gadowa, połączone siły Kościelca i Kościelca-Kolonii, Przyrania, Mycielina, Słuszkowa, a także Stopieszyna. Zgłoszone drużyny startowały w siedmiu konkurencjach: kaczy wyścig, wyścig kangurów, jedzenia pączka na czas, bieg wagonów, bieg z wodą, bieg z gazetą oraz konkurencji dla dzieci.

Turniej Sołectw Gminy Mycielin 2012 z łączną sumą punktów 43 wygrało sołectwo Stropieszyn. Drugie miejsce zajęła drużyna z Mycielina z 41 punktami, a trzecie Danowiec z 36 punktami.

Poza klasyfikacją ogólną turnieju rozegrana została dodatkowa dyscyplina – przeciąganie liny.

W konkurencji przeciągania liny drużyn męskich zwyciężyło sołectwo Słuszków. Na drugim miejscu znalazła się drużyna z Mycielina, a na trzecim Stropieszyna.

W drużynach żeńskich pierwsze miejsce zajęły panie z Mycielina, a drugie ze Stropieszyna.

Wygranym drużynom oraz pozostałym uczestnikom turnieju Wójt Gminy Pan Jerzy Matuszewski wraz z Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Pleszewie Panią Marią Górczyńską oraz członkiem Rady Nadzorczej Banku Spółdzielczego w Pleszewie Panem Krzysztofem Kowalewskim wręczyli pamiątkowe puchary, dyplomy oraz czeki.

Część muzyczno – widowiskową rozpoczął koncert zespołu „Maxx Dance”. Zgromadzona publiczność ponad godzinę bawiła się w rytmach największych przebojów grupy. Po występie wokaliści chętnie rozdawali autografy i pozowali do zdjęć.

Niedługo po tym na niebie rozbłysły sztuczne ognie. Pokaz wzbudził bardzo duże zainteresowanie wśród publiczności.

Na zakończenie festynu odbyła się zabawa taneczna "pod chmurką", podczas której od północy zgormadzonych mieszkańców bawił zespół "Rewanż".