Wydarzenia w Gminie Mycielin
Kontakt z Urzędem
 

Aktualności

2011-07-29

 Turniej Sołectw Gminy Mycielin

17 lipca 2011 r. już po raz piąty w parku przy Urzędzie Gminy Mycielin odbył się „ Turniej Sołectw Gminy Mycielin"

Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Wójt Gminy Jerzy Matuszewski.

W tym roku do rywalizacji w turnieju przystąpiło dziesięć drużyn z następujących miejscowości: Danowiec, Gadów, Mycielin, Kościelec wraz z Kościelcem-Kolonią, Słuszków, Zamęty, Korzeniew, Bogusławice, Przyranie, Stropieszyn. Sołectwa rywalizowały w następujących konkurencjach: bieg w parach z piłką opartą o plecy zawodników, skoki dodawane, wyścigi na baranach, wbijanie gwoździ, przetaczanie opony, slalom z taczką dla kobiet.

Najlepsza okazała się drużyna z sołectwa Bogusławice, która z sumą punktów 44 zajęła pierwsze miejsce. Drugie miejsce z sumą punktów 42 zajęło sołectwo Mycielin wraz z Teodorowem, a trzecie miejsce eksekwo z 38 pkt. zajęły 3 sołectwa: Danowiec, Stropieszyn i Korzeniew. Wyróżnione drużyny otrzymały z rąk Wójta Gminy puchary oraz pamiątkowe dyplomy.

Jak co roku poza konkurencjami rozegrano dodatkowo przeciąganie liny. W tej dyscyplinie pierwsze miejsce wśród mężczyzn zajęła drużyna z Mycielina, drugie – Stropieszyn,  trzecie - Kościelca. Wśród kobiet najlepsza okazała się drużyna ze Stropieszyna, następne miejsca zajęły Mycielin, Zamęty i Kościelec.

W części artystycznej zgromadzona publiczność wysłuchała koncertu Gminnej Orkiestry Dętej, zespołów folklorystycznych Przyranianki i Korzeniewianki. Podczas imprezy zaprezentowały się również dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kościelcu.

Dla najmłodszych zaprezentował się interaktywny program dla dzieci, w którym artyści „piraci” w różnego rodzaju grach i zabawach zręcznościowych zabawiali najmłodszych uczestników Turnieju.

Jednym z ostatnich punktów imprezy był koncert zespołu „MODEL MT", który w rytmach swoich największych przebojów zabawiał publiczność licznie zgromadzoną przed sceną w parku przy Urzędzie Gminy. Po koncercie nastąpił pokaz „Fire Show”, w którym członkowie grupy artystycznej zaprezentowali taniec z użyciem żywego ognia, a także "połykanie" ognia i zianie ogniem. Całość Turnieju zakończyła zabawa taneczna pod gołym niebem.

Wielkopolska Sieć Innowacji
NSR
Komunikaty informacyjne Gmina Mycielin
Certyfikat Jakości