Wydarzenia w Gminie Mycielin
Kontakt z Urzędem
 

Aktualności

2017-08-11

 Dożynkowy Objazd Powiatu Kaliskiego

Po raz osiemnasty 20 sierpnia b.r. o wystartuje Objazd Dożynkowy Powiatu, wzorowany na historycznych zasadach rozgrywania pierwszych wyścigów kolarskich w Królestwie Polskim. 116 lat temu rozstawieni po trasie cykliści, 23 maja 1899 r. po przejechaniu 1025 wiorst zakończyli objazd Królestwa w Warszawie. Trasa tego wyścigu biegła także przez Ceków, Kalisz, Opatówek i Błaszki. Sto lat później kilkunastu kaliskich amatorów kolarstwa dokonało pokonania fragmentu historycznej trasy I Objazdu ze Zgierza przez Kutno do Kalisza na podobnych zasadach.  Te tradycje są kultywowane do dnia dzisiejszego podczas Dożynkowych Objazdów Powiatu Kaliskiego, kaliskich wypraw amatorów kolarstwa do Warszawy na Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka i na Muzyczne Festiwale – Przystanki Woodstock. Tegoroczny Objazd będzie upamiętniał 125-lecie powstania Kaliskiego Towarzystwa Cyklistów – pierwszego oficjalnie zarejestrowanego stowarzyszenia sportowego w Kaliszu.

154.8 km trasę tegorocznego Objazdu wokół powiatu podzielono na 12 "stacji" – odcinków do pokonania przez amatorów kolarstwa z poszczególnych miast i gmin przy zachowaniu postanowień Kodeksu Drogowego w warunkach otwartego ruchu na trasie. Około godziny 17.30 cykliści reprezentujący gminę Blizanów po przejechaniu ostatniego 11.3 km odcinka trasy zaprezentują się na dożynkowej estradzie

Odcinek Gminy Mycielin liczy 15,3 km. Start odcinka do przejechania na terenie gminy Mycielin zaczyna się na skrzyżowaniu w Kościelcu o godz. 15.26.

W Objeździe mogą uczestniczyć osoby pełnoletnie startujące na własną odpowiedzialność. Zapisy na miejscu lub w Urzędzie Gminy Mycielin pod nr tel. 62 7513419.

Pliki do pobrania:
Wielkopolska Sieć Innowacji
NSR
Komunikaty informacyjne Gmina Mycielin
Certyfikat Jakości