Wydarzenia w Gminie Mycielin
Kontakt z Urzędem
 

Aktualności

2017-05-04

 IV Festyn Integracyjny pn. Wiosenne Spotkanie z Muzyką Ludową

Z inicjatywy Wójta Gminy Mycielin oraz Zespołu Śpiewaczego Ale Babki z Kościelca, 3 maja br. odbył się IV Festyn Integracyjny pn. „Wiosenne Spotkanie z Muzyką Ludową".

Gospodarzem uroczystości był wspomniany wyżej zespół. Panie zorganizowały barwne przedsięwzięcie, do którego zaprosiły inne zaprzyjaźnione formacje śpiewacze. Na scenie wystąpiły: Korzeniewianki, Bielanki z Białej Panieńskiej, Stawiszynianki, Cekowianki, a także dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kościelcu. Na scenie mogliśmy zobaczyć również prowadzące festyn: Ale Babki.

Zespoły przygotowały dużą porcję dobrej rozrywki. Licznie zgromadzona publiczność bawiła się i śpiewała razem z występującymi znane utwory i przyśpiewki ludowe.

Założeniem festynu było: kształtowanie poczucia własnej wartości i wartości rodzinnych, promowanie zdrowego stylu życia oraz umożliwienie dzieciom i młodzieży oraz osobom starszym spędzenie czasu wolnego w pozytywny i aktywny sposób. Dodatkowo uroczystość poświęcona była problemom z zakresu uzależnień. Z tej okazji przygotowane zostały m.in. konkursy tematyczne, dla najmłodszych uczestników „spotkania”. Dzieci poradziły sobie doskonale, a w nagrodę otrzymały słodkie niespodzianki. Nie zabrakło dla nich również innych atrakcji. Nawet dość kapryśna pogoda nie odstraszyła miłośników dmuchanych zjeżdżalni.

Dla wszystkich zgromadzonych mieszkańców oraz zaproszonych gości przygotowany został smaczny poczęstunek.

W festynie wzięło udział ponad 200 osób. Była to wyjątkowa okazja by jak najlepiej spędzić wspólny czas.
Galeria:
Wielkopolska Sieć Innowacji
NSR
Komunikaty informacyjne Gmina Mycielin
Certyfikat Jakości