Kontakt z Urzędem

Aktualności

2017-04-07

TURNIEJ PIŁKARSKI Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU

W dniu 28 marca 2017 r. odbył się finał wojewódzki turnieju piłkarskiego „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” dziewczynek U – 12. Turniej został rozegrany na stadionie „Victorii” Września przy ulicy Kosynierów 1.

W tej grupie wiekowej pojawiło się 20 najlepszych drużyn z województwa wielkopolskiego. Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Mycielinie po wygraniu eliminacji gminnych i powiatowych awansowały drugi raz z rzędu do ścisłego finału.

Dziewczęta rozpoczęły eliminacje w grupie pewnie pokonując drużynę z SP Klęka w stosunku 5:2, następnie pokonały drużynę z SP 15 Kalisz 6:2, a na koniec rozgromiły Amicę Wronki 9:0.

Po pewnym wygraniu grupy w wyniku pechowego losowania dziewczyny trafiły na drużynę finalistów krajowych poprzedniej edycji KA4 resPect Krobia i niestety uległy późniejszym zwyciężczyniom Turnieju.

Ostatecznie Nasze dziewczęta zajęły miejsce w przedziale V – VI,  co w skali całego województwa jest znakomitym wynikiem.

Na dodatkowe gratulacje zasługuje Maja Pacholska, która z 18 golami została najlepszą strzelczynią finałów.

Dziewczynki na co dzień trenują na boisku sportowym Orlik w Mycielinie pod kierunkiem p. Remigiusza Wieczorka.

W turnieju wzięły również udział: Barbara Karpińska, Zofia Dymbkowska, Milena Wawrzyniak, Wiktoria Janicka, Justyna Janć, Julia Bogacka, Maja Pacholska, Zofia Krygiel, Arleta Guździoł oraz Marta Bazela. Dziewczynkom życzymy dalszych sukcesów sportowych.