Wydarzenia w Gminie Mycielin
Kontakt z Urzędem
 

Aktualności

2010-07-19

 Turniej Sołectw Gminy Mycielin

W minioną niedzielę tj. 18 lipca 2010 r. już po raz czwarty w parku przy Urzędzie Gminy Mycielin z/s w Słuszkowie odbył się „ Turniej Sołectw Gminy Mycielin"

Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Wójt Gminy Jerzy Matuszewski.

W tym roku do rywalizacji w turnieju przystąpiło dwanaście drużyn z następujących miejscowości:

Danowiec, Gadów, Mycielin, Kościelec wraz z Kościelcem Kol., Słuszków, Zamęty, Dzierzbin Kol., Korzeniew, Bogusławice, Przyranie, Stropieszyn, Dzierzbin. Sołectwa rywalizowały w następujących konkurencjach: bieg w parach z piłką, zwijanie wełny, ubijanie piany, hula-hop, bieg w parach (ze związanymi w kostkach nogami), slalom piłkarski.

Najlepsza okazała się drużyna z sołectwa Bogusławice, która z sumą punktów 56 zajęła pierwsze miejsce. Drugie miejsce z sumą punktów 54 zajęło sołectwo Kościelec wraz z Kościelcem Kol., a trzecie miejsce z 50 punktami zajęło sołectwo Mycielin. Wyróżnione drużyny otrzymały z rąk Wójta Gminy puchary oraz pamiątkowe dyplomy.

Jak co roku poza konkurencjami rozegrano przeciąganie liny. W tej dyscyplinie pierwsze miejsce zajęła drużyna z Mycielina, drugie drużyna ze Stropieszyna a trzecie drużyna z Korzeniewa.

W części artystycznej zgromadzona publiczności wysłuchała koncertu Gminnej Orkiestry Dętej, zespołów folklorystycznych Przyranianki i Korzeniewianki. Podczas imprezy zaśpiewała również Anna Koszela uczennica Gimnazjum w Korzeniewie. Poza tym w układzie tanecznym wystąpiły uczennice ze Szkoły Podstawowej z Mycielina oraz Gimnazjum z Korzeniewa.

W programie dla najmłodszych zaprezentował się teatrzyk w występie, którego dzieci bardzo chętnie brały udział.

Jednym z ostatnich punktów imprezy był koncert zespołu „Maxel". W rytmach największych przebojów zespołu publiczność tańczyła i śpiewała. Występ „gwiazdy" zakończył pokaz sztucznych ogni oraz zabawa taneczna pod gołym niebem.

Wielkopolska Sieć Innowacji
NSR
Komunikaty informacyjne Gmina Mycielin
Certyfikat Jakości