Wydarzenia w Gminie Mycielin
Kontakt z Urzędem
 

Aktualności

2016-08-09

 IX Turniej Sołectw Gminy Mycielin

Turniej rozpoczęło oficjalne powitanie zebranych przez prowadzącego Turniej P. Dariusza Dymalskiego, który w imieniu Wójta Gminy powitał zaproszonych gości oraz sołectwa uczestniczące w Turnieju. Następnie przed gośćmi wystąpiły Zespoły Śpiewacze „Korzeniewianki” z Korzeniewa oraz "Ale Babki" z Kościelca.
Do rywalizacji w Turnieju przystąpiło 11 drużyn z sołectw: Bogusławice, Danowiec, Gadów, Korzeniew, połączone reprezentacje Kościelca i Kościelca-Kolonii, Kuszyn, Mycielin, Przyranie, Słuszków, Stropieszyn i Zamęty.
Sołectwa startowały w pięciu konkurencjach: rzut ziemniakiem do kalosza, strzał piłką przez oponę, toczenie opony samochodowej, picie wody przez wężyk i napełnianie gąbką z wodą butelki.
Walka do ostatniej konkurencji była bardzo zacięta. Każdej drużynie kibicowali mieszkańcy ich sołectw.
Po podsumowaniu punktowych wyników wszystkich konkurencji sprawnościowych pierwsze miejsce zajęło sołectwo Stropieszyn, miejsce drugie – Kościelec, miejsce trzecie – Bogusławice. Uczestnicy Turnieju otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy.
Podczas trwania Turnieju najmłodszych zabawiali animatorzy, którzy w strojach kowbojów zachęcali wszystkie dzieci do czynnej zabawy i uczestnictwa w konkursach przez nich organizowanych.
Na scenie podziwiać można było występy młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Mycielin pod batutą kapelmistrza Mariusza Trzcińskiego oraz występy studia wokalno-artystycznego Piano Song. 
Gwiazdą wieczoru była Grupa wokalno-rozrywkowa „Szafa Gra”, których muzyka porwała do tańca wszystkich uczestników imprezy. Zwieńczeniem zabawy był pokaz pirotechniczny, po których do północy zebraną publiczność zabawiał DJ.
Zwycięzcom gratulujemy, wszystkim drużynom  dziękujemy za udział, a kibicom za motywowanie zawodników i zagrzewanie do walki.
Serdecznie zapraszamy za rok !
Galeria:
Wielkopolska Sieć Innowacji
NSR
Komunikaty informacyjne Gmina Mycielin
Certyfikat Jakości