Wydarzenia w Gminie Mycielin
Kontakt z Urzędem
 

Aktualności

2015-08-03

 Festyn w Słuszkowie

W niedzielę 2 sierpnia 2015r. w Słuszkowie odbył się VIII Festyn Turniej Sołectw Gminy Mycielin. W tradycji tego przedsięwzięcia jest udział drużyn reprezentujących poszczególne sołectwa w konkurencjach sportowych. To główny punkt imprezy, którego celem jest integracja i aktywizacja mieszkańców gminy, a także upowszechnianie kultury i sportu na terenach wiejskich. W tegorocznej edycji Turnieju udział wzięło 10 drużyn z następujących sołectw: Mycielin, Korzeniew, Słuszków, Gadów, Stropieszyn, Bogusławice, Przyranie, Kościelec i Kościelec Kol. Kuszyn oraz Danowiec. Uczestnicy rywalizowali w sześciu konkurencjach tj.: bieg kelnerów, budujemy mosty, bieg w workach, tęczowe szarfy, slalom z balonem oraz toczenie obręczy. Bezkonkurencyjne w powyższych okazało się sołectwo Stropieszyn. Z sumą punktów 52 zajęło I miejsce. Na II z 47 punktami znalazło się sołectwo Bogusławice. Natomiast III miejsce zajęła drużyna z Danowca z 45 punktami.

Z-ca Wójta Gminy p. Edward Wasik wręczył zwycięskim drużynom pamiątkowe puchary oraz podziękował pozostałym uczestnikom udziału w Turnieju.

W części artystycznej festynu wystąpiły nasze lokalne zespoły śpiewacze: Korzeniewianki oraz Ale Babki z Kościelca. Zespołom akompaniował instruktor muzyczny p. Mirosław Bruź.

Nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych uczestników uroczystości. Oprócz karuzeli, trampoliny czy dmuchanych zjeżdżalni, dzieci mogły brać udział w zabawach organizowanych przez „Piratów".

Około godz. 18 na scenie wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca przy OSP w Mycielinie. Pod batutą kapelmistrza p. Mariusza Trzcińskiego zagrała standardy oraz najnowsze przeboje muzyki rozrywkowej. Dodatkowym punktem tego koncertu był występ solistki Anny Andrzejak. Ania zaśpiewała utwory „Boję się" z musicalu Romeo i Julia oraz „Czy ten Pan i Pani" z repertuaru Anny Wyszkoni. Ale to nie był koniec atrakcji muzycznych. Tego wieczoru do tańca porwał zgromadzoną publiczność występ wokalistów ze Studia Wokalno - Artystycznego Piano Song z Kalisza.

Część artystyczną festynu zakończył koncert zespołu Dziani i Gwiazdy Cygańskie. Publiczność dała się porwać do zabawy w rytmach największych cygańskich przebojów. Przybyła licznie ludność bawiła się w kółkach i tańczyła w parach. Fantastyczna pogoda oraz prowadzenie koncertu przez zespół, dało niezapomniane wrażenia. Uzupełnieniem tego przedsięwzięcia był pokaz sztucznych ogni.

Galeria:
Wielkopolska Sieć Innowacji
NSR
Komunikaty informacyjne Gmina Mycielin
Certyfikat Jakości