Wydarzenia w Gminie Mycielin
Kontakt z Urzędem
 

Aktualności

2009-07-14

 Turniej Sołectw Gminy Mycielin

12 lipca 2009 r. na boisku sportowym w Słuszkowie, odbył się juz po raz trzeci Turniej Sołectw Gminy Mycielin.

Do rywalizacji w turnieju przystąpiło jedenaście drużyn z następujących miejscowości: Bogusławice, Danowiec, Dzierzbin, Gadów, Kościelec, Mycielin, Przyranie, Słuszków, Stropieszyn, Zamęty oraz Korzeniew. Drużyny startowały w następujących konkurencjach: wyścig trójek, dmuchanie balonów, wyścig przez opony, slalom hokejowy, napełnianie butelki wodą oraz zbijanie balonów cepem. Konkurencje jak zwykle dostarczały wielu emocji i wrażeń nie tylko dla samych startujących, ale wszystkich obecnych. Najlepsza okazała się drużyna z Danowca, drugie miejsce zajęła drużyna z Bogusławic, a trzecie z Korzeniewa. Sołtysi z wyróżnionych sołectw otrzymali z rąk Wójta Gminy Mycielin p. Jerzego Matuszewskiego, puchary oraz pamiątkowe dyplomy. Poza wymienionymi konkurencjami rozegrano przeciąganie liny. Bezkonkurencyjna w tej dyscyplinie okazała się drużyna z Mycielina. Drugie miejsce zajęli przedstawiciele z miejscowości Stropieszyn, a trzecie Przyranie. W rozegranej dodatkowo konkurencji przeciągania liny pań drużyna z Mycielina okazała się lepsza od reprezentantek Korzeniewa.

Licznie zgromadzona publiczność mogła również wysłuchać występów zespołów folklorystycznych Przyranianki i Korzeniewianki oraz Orkiestry Dętej z Mycielina. Organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych, dla których był przygotowany specjalny program. Duże zainteresowanie wzbudziła także loteria fantowa, w której główną nagrodą był telewizor.

Publiczność z ogromnym entuzjazmem przywitała i bawiła się w rytmach zespołu Belfast, grającego utwory Boney M oraz zespołu Masters. Występy w/w zespołów zakończył pokaz sztucznych ogni oraz zabawa taneczna pod gołym niebem.

Festyn zgromadził tłumy mieszkańców nie tylko z terenu gminy, ale również z sąsiednich miejscowości. Liczba przybyłych przeszła oczekiwania organizatorów.

Galeria:
Wielkopolska Sieć Innowacji
NSR
Komunikaty informacyjne Gmina Mycielin
Certyfikat Jakości