Wydarzenia w Gminie Mycielin
Kontakt z Urzędem
 

Aktualności

2014-05-19

 Zawody sportowe

15 maja br w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Dzierzbinie Kolonii, rozegrany został Turniej „Wyścigi Rzędów". Po kilku latach nieobecności zawody powróciły do kalendarza szkolnych imprez sportowych.

Zgodnie z przyjętym regulaminem w imprezie startowali uczniowie z kl. I-III szkół podstawowych. Dziesięcioosobowe drużyny rywalizowały w 12 konkurencjach tj.: bieg po prostej z ominięciem pachołka, sadzenie ziemniaków, bieg z przeskokiem przez przeszkodę, podawanie piłki górą, toczenie piłki dołem pod nogami, kozłowanie piłki w slalomie w obie strony, łapanie kółek na słupek, zamiana kółek, sztafeta wahadłowa z obrotem, wyścigi pchełek, skok w dal z miejsca obunóż, bieg z gazetą.

Głównym celem tego przedsięwzięcia było przede wszystkim promowanie zdrowego stylu życia oraz zachęcenie dzieci do aktywnego spędzania czasu wolnego.

Po zaciętej rywalizacji w turnieju I miejsce zajęła drużyna gospodarzy z sumą punktów 52. II miejsce drużyna z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Kościelca z 34 punktami i III Szkoła Podstawowa z Mycielina z 21 punktami.

Uczniowie zaprezentowali niemałe jak na swój wiek umiejętności sportowe. W nagrodę wszystkie reprezentacje otrzymały pamiątkowe puchary i medale.

Galeria:
Wielkopolska Sieć Innowacji
NSR
Komunikaty informacyjne Gmina Mycielin
Certyfikat Jakości